Egy gondolat, egy porszem

Cukor nélkül a tea is keserű. Hogy mire utal ez? Arra, hogyha nem találod a teádban a cukrot, tegyél bele, és édesebb lesz. Ha az életedben nem találod a jó dolgokat, teremts magad körül, és tedd édesebbé az életedet, olyan egyszerűen mint a teádat. A teát is megiszod cukor nélkül? Akkor mért élnéd az életedet boldogság nélkül?

Naptár

január 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Változatosság kedvéért, nem tudok aludni. Szóval körbenéztem magam körül. És mit láttam ? Hát nem meglepő, hogy könyveket? Mindig, mindenki azt kérdezgeti, hogy milyen könyvet vegyen nekem. Erre sosem tudok válaszolni, és akkor mindeni azt hiszi, hogy játszom az agyam, és hasonlók. Aztán vagy eljönnek hozzám, vagy mutatok nekik 1, azaz egy darab kívánságlistát az egyik könyves oldalon. És rájönnek, hogy tényleg nincs kategóriája annak, hogy milyen könyv érdekel, ha meg azt várja tőlem bárki, hogy egyet válasszak, ami nagyon kell, azt meg még kevésbé tudom végrehajtani. Ezért szokott végül megoldásként az maradni, hogy megkapom a pénzt, és abból én sokkal olcsóbban, és sokkal több könyvet tudok venni, mint aki épp ajándékozni akart. De hogy annak is lehessen némi információja arról, milyen könyveim is vannak, illetve, mik azok, amik érdekelnek, a teljesség nélkül, most következzék egy felsorolás.

Akkor először a nyelvek: amelyik érdekel, és amelyiket szeretném majd megtanulni, tibeti, sumér, szanszkrit, japán, eszperantó, spanyol, olasz, francia, angol, vietnami, hindi, arab, török, görög, finn, latin, ógörög, héber, örmény, mongol, portugál, és számos nyelvjárás, alig-alig élő, kihalásban lévő nyelvek. Milyen könyvek vannak meg, ami ezzel foglalkozik? A nyelvek világatlasza, hindi, angol, olasz, francia, spanyol, német, arab nyelvkönyv, szótárak, szólások összegyűjtve különböző nyelveken, 2-3 könyv a rovásírásról, angol, német francia, olasz, spanyol nyelvű regények, tájékoztató füzetek, tankönyvek, filozófiai, vallási fejtegetések, anatómiai, történelmi, pszichológiai könyvek, mesekönyvek és persze a klasszikusok. Harry Potter, Animorfok, Narnia krónikái, Gyűrűk ura, Twiligh Saga, Balszerencse áradása, és persze az Eragon első két része angolul. Angol kedvencek ezen kívül: The Curious Incident, Before I die, How to be popular The Dragon Lords Daughters, Pelican Brief, (eredeti nyelvén, spanyolul mindenképpen elolvasandó): Shadow of the Wind.

Vallással, más kultúrával foglalkozó könyveim, Jézus-szútrák, Talmud részletek, Tao Te King, Zohara utazása, Jiddise Máme, a semmi hatalma, Bevezetés India örökélettanába, Buddhista betekintések, Kérdések és válaszok a Krisna-tudatól, Visszatérés Tibetbe. Hit és a vallás atlaszom is van persze, Indián dalok, Muzulmán elbeszélések, Buddhista tanmesék, és tanítások Japánból. Nehezen tudnék olyat választani, ami a leginkább tetszik, vagy amelyikért megveszek. Egyszerűen mindegyik érdekel. Nem tudom azt mondani, hogy akkor ez, meg ez.

Nah és hogy ezen kívül mi van? Sok minden.
Atlaszok, vagy egy-egy témával átfogóbban foglalkozó nagykönyv: Pszichológia, Fejlődéslélektan, Nagy drogkönyv, 1907-2007 Egyiptomi ásatások, Egyiptomi írás, és maga Egyiptom, Kelták, Asszíria és Babilónia, Térképek könyve, Katonák, és a Magyar Alkotmány és Jogtörténeti Kéziszótár, Pápua Új-Guinea, PHP feketekönyv, HTML és CSS, Harley Davidson Nagykönyv, Motorok enciklopédia, Katonai repülőgépek szerkezete, Pompei falfestmények.
 

Életrajzi könyvekből szintén nagyon sok. Erzsébet magyar királynénkról, Ferenc József magánéletéről, és persze anyu és apu mellé kellett Rudolf trónörökös élete is, Gyurcsány blogkönyve, és David Merlini könyve, Windsor Edward élete, és Judy szemtől szemben könyve. Natascha Kampusch, és Koló árnyékában. Szakítópróba, és Kisiklott életek. három rákkal megküzdő ember harca, és egy kezek nélküli férfi élete. Michael Phelps, és Fidel Castro.

Történelmi könyvek, mint pl. I. és II. világháborúval foglalkozó, Egyiptommal, és magyarsággal, Tudor-dinasztia, és Boudica, Caesarok élete, és Kuba története, spanyol armada és a Maffia, vagy az Olimpiai játékok történelme. Napóleon, vagy épp a Szinuhe, Ókor régészei, és a nagy találmányok. Kleopátra élete, és Kína és Tibet kérdése. Haláltáborok, és Hitlernek írt levelek.

Regények, klasszikusok még többen, kedvencek : LOLA Rose, Hadd mondjam el..., Hercegnők útja, Üzenet a túlpartról, Fucking Berlin, London Lángokban, Johnny angyal, Nemi erőszak, Holtomiglan, Truancy, Tanamera, Rubin és füst, Családom a maffia, Álomvilág, Aurélia, Szavak nélkül, Laura, Eragon, Szétszakítva, A testvériség, A másik Boleyn lány. 

Ami még kimaradt? Etimológiai, grafológiai írások, állatokkal, és az emberekkel való kapcsolatukról szóló könyvek, Érdi Tibor riporterkönyve, Baudelaire egy álmának története, versek, és novellák, fikció és fantasy, krimi, vagy épp lányregény. Elmélkedések, vagy szenvedések. Jelképtár, és Álombiblia, Reflexológia, és politikai írások. Ranchburg Jenő könyvei közül néhány, és a Sakk automata titka. Harakiri és anekdota gyűjtemény. Anime, és Pearl Harborról képes könyv.

Hogy ez nem elég? Tessék átjönni, és megnézni a többit. 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://egy-porszem.blog.hu/api/trackback/id/tr312912882

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása